تحقیق اهمیت ازدواج دراسلام

دسته بندي : علوم انسانی » معارف اسلامی
ازدواج، يك نياز فطري و ضرورت حيات اجتماعي و بستر آرامش و رشد و شكوفايي وجود انسان است.
هر جوان فهيم و رشد يافته اي كه قابليت زوجيت را مي يابد،‌بايسته آن است كه در اولين فرصت زوج همدل و همره خود را برگزيند و ادامه ي راه زندگي را با همسري همدل و همدلي آرامشگر بپيمايد.
هر گونه تعويق عمدي و تاخير ناصواب در زوجيت بهنگام جوانان لايق، مي تواند عواقب ناخوشايندي را به همراه داشته باشد. متاسفانه در جامعه امروز، علت اصلي تعويق و تاخير در زوجيت بهنگام جوانان بيش از آن كه بعد اقتصادي داشته باشد،‌ريشه در باورهاي فرهنگي دارد، به سخن ديگر اصلي ترين مانع زوجيت مطلوب و بهنگام جوانان را مي توان در نظام باورها، بازخوردهاي خانواده ها و مسئولان جامعه بويژه دست اندر كاران و كارگزاران فرهنگي نظام نسبت به اين مهم جستجو نمود.
همه سخن اين است كه براي زوجيت دو جوان سالم ، صالح، پويا ، با كفايت ، متعهد و مسئوليت پذير به رغم كمي بضاعت آنها در امكانات مادي، از هيچ كوششي نبايد فروگذار بود، بديهي است اصل زوجيت را نبايد با تشكيل زود هنگام و بلافاصله ي زندگي مشترك به صورت مستقل و مجزا كه متضمن تعهدات مالي، است مترداف دانست.
ازدواج، زيباترين بستر براي عالي ترين، گيراترين و ارامش بخش ترين رابطه هاست.
ازدواج، سكوي نمايش برترين هنر زندگي و كامل ترين شكل ارتباط انساني است.
ازدواج، مطلوبترين فرصت براي زيباترين ،‌تلاقي چشم ها، گيراترين تبادل كلام ها، پرجاذبه ترين رفتارها،‌همسوترين انديشه ها، استوارترين گام ها، پر رمز و رازترين محرميت و تجلي متعالي ترين ارزشهاست.
ازدواج، گام نهادن بر پرطراوات ترين ساحل آرامش و رسيدن به قله كمال وجود است.
ازدواج، پرمعناترين درس وفا،‌ درخشان ترين آيينه مهر و صفا و شفاف ترين تصوير يكرنگي و دلدادگي در حيات انسان است.
ازدواج، انتخاب مطلوب ترين همره و ترسيم روشن ترين طريق سعادت و رستگاري است.
ازدواج، انتخاب و برخوردار شدن از آراسته ترين ،‌گرانبهاترين ،‌زيباترين ،‌راحت ترين ،‌پردوام ترين، لطيف ترين و گرمابخش ترين تن پوش هاست.
دسته بندی: علوم انسانی » معارف اسلامی

تعداد مشاهده: 852 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.pptx

فرمت فایل اصلی: pptx

تعداد صفحات: 57

حجم فایل:3,342 کیلوبایت

 قیمت: 2,500 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل